Практичні поради, що допоможуть зупинити панічні атаки

• ► Поставте свої ступні на рівну поверхню, в машині/в будинку/на вулиці, де завгодно, відчуйте їх. Можете собі проговорити «я відчуваю свої ступні».
  •
  • ► Сконцентруйте свою увагу на диханні. Покладіть свої долоні на область діафрагми. Можете обійняти її справа і зліва, глибоко дихаючи:
    вдих — розштовхуєте ребра;
    видих — стискайте долонями ребра
  •
  • ► Зробіть не менше ніж 30 таких циклів. Так ви відновите процеси вашого тіла та розуму.
  •
  • ► Якщо є можливість лягти, можна допомогти собі вправами:
    1. Імітація їзди на велосипеді
    2. Конвульсивна практика — це коли ви лежачи на спині утримуєте напівзігнуті в колінах ноги з розслабленими ступнями і лежите до легкого тремору в ногах. Вібрація піде по всьому вашому тілу. При цьому вам потрібно активно дихати так само, як прописано в першій вправі з діафрагмою.
    3. Дихальна техніка в положенні сидячи
    4. Сядьте на стілець чи якусь іншу поверхню. Покладіть одну руку на живіт, трохи нижче пупка. Кінчиками пальців іншої руки торкайтеся своїх губ:
    • видих — стікайте руками нижче по підборіддю, шиї, грудній клітці, сонячному сплетінню. Рухайтеся в напрямку іншої руки, що знаходиться внизу живота
    • вдих — рухаєтеся так само від руки і підіймаєте долоню вгору.
    Повторіть 10 разів.
  •
  • ► Постарайтеся не залишатися наодинці, але якщо так сталось — беріть відповідальність за своє тіло і повторюйте техніки.
  •
  • ► Якщо у вас немає панічних атак, спробуйте також повторити ці вправи. Так ваше тіло запам’ятає реакції і зможе їх повторити, коли вона станеться.

9 березня 2024 року Україна відзначала 210 річницю від дня народження видатного поета, художника, громадського діяча, титана духу й пророка Тараса Григоровича Шевченка. Традиційно до Дня народження Кобзаря наші педагоги організовують тематичні заняття й заходи, присвячені життю й творчості поета. Пророчі слова творів Шевченка, як ніколи мають особливу силу та глибокий сенс в наші дні.«Борітеся – поборете!Вам Бог помагає!За вас правда, за вас славаІ воля святая!»